Občanský spolek Za společný Branov

"Branov je naším domovem"

Pamětní deska Oty Pavla

První oficiální akce zorgnizovaná naším spolkem bylo připomenutí odhalení pamětní desky Oty Pavla. A byla to opravdu zatěžkávací zkouška. Naštěsí se povedla na výbornou. Nejdříve trocha sportu, pak stará technika, vzpomínkový akt a nakonec posezení se Schovankami.

 

Podrobnější info a foto je možno prohlédnout na webu hospůdky u Vitoušů, která se stala i základnou spolku.
Ovšem nemohu opomenout zmínit pro někoho možná usměvnou (z mého pohledu spíše hodně smutnou) skutečnot, kdy se OÚ snažil celou akci překazit (a zdůvodňovat to možnou kolizí s akcemi, které se konají u řeky tedy cca 1km daleko je též "zvláštní"). Akce byla hodně dopředu avizována jak OÚ, tak i policii ČR jelikož návštěvníků se čekalo hodně. Den před plánovanou akcí požadovat po polici ČR její zrušení (prostřednictvím pana Karnolda) mi přijde už opravdu jako vrchol jednání zastupitele OÚ. A ještě pak popotahovat spolek po úřadech.
Při pochodu Oty Pavla pan starosta při proslovu o proběhlé akci nemluvil zrovna lichotivě, i když v zaslaném stanovisku pouze sdělil, že to bylo nemorální z hlediska pietního aktu u řeky - rozptylu Huga Pavla. Nevím jak se k tomu to stanovisku došlo, zvlášť když šlo o bratry. Navíc, kdo rozhoduje o tom která akce je ta správná?. Spolek svoji akci oznámil, informoval v médiích (bohužel v místním rozhlase se to nepovedlo - asi byl "rozbitý") a na sociálních sítích s velkým časovým předstihem. Naopak pietní akt byl například na stránkách obce zveřejněn až 7.5.2014. Při organizaci takového rozsahu (Schovanky tu opravdu nebývají každý den) nejde termín změnit týden před akcí, jak se možná někdo domnívá. Píši zde pouze svůj názor, ale budu rád za každou reakci našich čtenářů, kteří se s námi podělí o názor svůj.

 Níže je možno prohlédnout komunikaci mezi spolkem a OÚ

Anketa

Přihlášení

Sdílej...

Copyright © 2011, Global Telecommunication Solutions. All Rights Reserved.