Občanský spolek Za společný Branov

"Branov je naším domovem"

Je smlouva na ČOV v pořádku?

Poslední veřejné zasedání bylo dle mého názoru hodně nedůstojné, neboť na něm zaznělo spousta urážek a výhrůžek na adresu spolku, jeho členy a co víc i na samotné zastupitele. Jsem přesvědčen, že takto by veřejné zasedání opravdu probíhat nemělo. Při projednávání bodu č. 5 Podání informací o ČOV,  pan Štěrba mimo jiné konstatoval, že veškeré podklady potřebné pro stavbu jsou v pořádku a také zmínil, že to že smlouvu o dílo neschválilo zastupitelstvo je v pořádku, protože byla podepsaná v době voleb, tedy době, kdy obec zastupuje starosta. Pominu-li skutečnost, že by tomu tak skutečně bylo, tak udělat takovýto krok na smlouvu za cca 31 milionů včetně DPH by byl ze strany starosty hodně zarážející.
 
Nicméně znovu jsem si pročetl smlouvu a jsem přesvědčen, že pan Štěrba opět nehovořil pravdu. Nemá asi cenu nějak rozebírat, ale na celé smlouvě je zarážející několik věcí (viz. výňatek se smlouvy):
  1. Nabídku zhotovitele ze dne 19.10.2014 už zhotovitel OÚ Branov vybral jako nejvhodnější 16.10.2014, tedy 3 dny před jejím vyhotovením!!!
  2. Ve smlouvě je uvedeno, že tuto smlouvu schválilo zastupitelstvo na svém zasedání 16.10.2016. V ten den se žádné zasedání nekonalo.
  3. Součástí smlouvy jsou i nezbytné přílohy a mimo jiné i pojištění  zhotovitele resp. stavby. To je sice ve smlouvě přiloženo, ale smlouva s pojišťovnou byla podepsána až 10.11.2014. Tedy téměř měsíc po udávaném schválení smlouvy.
  4. Jak jsem psal, pan Štěrba na veřejném zasedání tvrdil, že smlouva byla podepsaná v době, kdy neexistovalo zastupitelstvo a podepsal ho tam za obec sám starosta. Ze smlouvy je ovšem patrné, že smlouva byla podepsaná 5.12.2014. Tedy cca měsíc po ustavujícím zasedání nového zastupitelstva!!!
 
Jsem stále osočován, že si na něco stěžuji a do všeho jen "rejpem". Dle mého soudu je ale třeba podpis smlouvy za 31 milionů celkem zásadní krok (v historii obce ojedinělý) a nemělo by v něm být pochybností. Nevím, jak  to vidí ostatní zastupitelé a zúčastnění lidé, ale osobně mi vadí, když někdo nehovoří pravdu a ještě k tomu při takovéto příležitosti. Jediná varianta co mne ještě napadá, že by se vyskytla nějaká "jiná varianta" smlouvy než mám já k dispozici. Každopádně věřím, že nám pan Štěrba osvětlí reakci na tento článek, neboť jak sám říkal, tyto stránky celkem sleduje.
 
 

Anketa

Přihlášení

Sdílej...

Copyright © 2011, Global Telecommunication Solutions. All Rights Reserved.