Občanský spolek Za společný Branov

"Branov je naším domovem"

Nešlo by to jinak??? - podruhé

Jak již bylo avizováno, na "dlouhé reakce" není diskuze pod článkerm moc stavěná. Byl jsem požádán panem Čapíkem o zveřejnění jeho stanoviska k článku ohledně možnosti jiných variant ČOV. Za pozdní zevřejnění se omlouvám.

O angažovanosti účastněných

Všechno se zdá nakonec prosté pane Štěrbo, každý se musí ve svém životě rozhodnout, komu a čemu bude sloužit — těm mocným nebo těm bezmocným, lži nebo pravdě, násilí nebo lásce, zlu nebo dobru.

No a ani já bych nevěřil, že problém ČOV Branov k tomu bude příležitostí. A věřte prosím-soud občanů je citlivý na tento zápas dobra se zlem. Pane Štěrba, dohodněme se, že co je v tomto případě zlo, nechť posoudí občané obce Branov, jak jste je sám nazval „ nějaká skupina obyvatel a chatařů “ sami. Pane Štěrba, cosi mi říká, nepochopil jste, že chcete-li se někam dostat, musím pro tu jízdu s károu naloženou ČOV v malé obci získat všechny. Jestliže se o to alespoň nepokusíte, nebo Ti pro které se tak angažujete za těch 30 stříbrných, a již předem obecní osádku kolem káry názorově rozdělujete , potom jste buď hlupák a nevidíte dál, než na svá vlastní zájmová stanoviska, nebo jste to o co v obci skupině obyvatel a chatařů jde vůbec nepochopil. Vám se jistě líbí ti poslušní, co zbaští vše, co se jim předloží, pokud tomu tak není, přijde Vám to, jak sám říkáte, zcestné. Co si to vůbec ta chasa vesnická proti nám dovoluje! A tak se angažujete a také ty ve Vašem okolí, co jsou netrpěliví, přešlapující, aby se nadšeně s naloženou károu po obci na odiv všem, za odměnu své poslušnosti, proběhli. Jak se zdá, hrdinou a vítězem celého toho tlačení naložené káry proti větru, za hustého deště, do strmého kopce je, jak jinak, nakonec obecní Švejk, který se zrodil z těch, kteří káru tlačí nejzuřivěji a nejhorlivěji. Obecní Švejk jako obvykle, nepochopil nic. A je to škoda, ale na rozdíl od Vás pane Štěrbo, se domnívám, že namísto Švejka se v Branově ozývají lidé iniciativní, sebevědomí, plnoprávní, kteří si uvědomují nejen svá práva, místo, ale i své postavení, ti kteří jsou v Branově, na rozdíl od mé maličkosti a od Vás pane Štěrbo, opravdu doma. Ale kdo ví. Možná, že se ona Švejkova kára skutečně vyškrábe někam na kopec. Jak už to bývá, danajci, tvůrci nákladu přestanou brzdit a budou Švejkovi našeptávat: „Švejku, naskoč, z kopce nemusíš tlačit. S kopce to jede samo.“ To to jede, když je dobře namazáno! Obecní Švejk těchto hlasů svých danjaců poslechne. Věřte nám pane Štěrbo, v té době nechceme být u oje. Nechceme být ani u toho až se kolečka zadrhnou a účastnit se tohoto handrkování. Napadá mi tedy už jen role Laokona a proto volám: „Nevěřte Danajcům, odmítněte danajské dary!“ ... No pane Štěrba, a to je zase moje angažovanost.

Miloslav Čapík

 

Anketa

Přihlášení

Sdílej...

Copyright © 2011, Global Telecommunication Solutions. All Rights Reserved.