Občanský spolek Za společný Branov

"Branov je naším domovem"

Zvláštní priority OÚ!

Otázka příjezdové cesty k plánované ČOV, která je v majetku soukromých osob a dle vyjádření OÚ se jedná o účelovou komunikaci je na pořadu dne již delší dobu.

Na těchto stránkách jsem psal o možných variantách řešení, které by teoreticky OÚ nemusely výrazně finančně zatížit. Nicméně jak jsem si vyslechl od některých zastupitelů, "vykoupit tuto cestu a dostat jí do vlastnictví OÚ, není pro nás zásadně důležité". Snažím se přijít na to,proč OÚ i přes řadu otázek a rizik hodlá cestu využít při případné stavbě i proti souhlasu majitelů a doufat, že to prostě "projde". Toto jednání se dá "částečně omluvit" tím, že ušetří peníze (i když v prvopočátku to mohlo být myslím opravdu za směšnou částku) za výkup pozemků pod cestou.

Co se ovšem už omluvit nedá, a to zvláště v tomto kontextu, proč si OÚ koupil pozemek kolem plánované ČOV (par.č. 437/10), na kterém nic stát nebude a dle mého názoru je tento pozemek k OÚ ničemu. Nákup tohoto pozemku měl stát 87 300 Kč. Nedalo mi, abych se na posledním zasedání na toto nezeptal a bylo mi odpovězeno panem Karnoldem, že je to kvůli terénním úpravám koryta potoka, který se bude "dávat" do původního stavu a přes pozemek se bude jezdit. Majitelem tohoto pozemku byl člověk, od kterého by se případně měl kupovat pozemek pro ČOV (par.č. 437/5), takže jsem přesvědčen, že se dalo dohodnout o pohybu techniky a následném uvedení do původního stavu (tak jako plánují se dohodnout s x majiteli pozemků pod cestou).

I když pominu tuto jistě možnou dohodu a uznám, že bylo potřeba koupit, musím jako "řádný hospodář" nesouhlasit s tím, že inkriminovaný pozemek u potoka je velký cca 313m2. Ale obec si koupila ještě dalších 560m2, kterých se případné úpravy nedotknou viz. obr. (potok je ve směru šipek). Obec tak vydala zbytečně ze svého rozpočtu cca 56 000 Kč. Zarážející také je, že jako zastupitel (a myslím, že ne jen já) o té koupi nevím. To mi přijde jako velký problém, neboť někdo tento pozemek koupil bez souhlasu zastupitelstva. A to prostě NELZE. O tomto zastupitelstvo nikdy nehlasovalo. Na usnesení ze zastupitelstva 6.10.2015 je sice bod o výkupu pozemku dopsán, ale v zápise, který je jako doklad z veřejného zastupitelstva klíčový (a z hlediska zákona jediný závazný dokument) a také se ověřuje, není o tomto hlasování ani čárka. Toto bude mít, předpokládám, ještě nějakou dohru, ale i tak vypadá podivně, když OÚ nechce o koupi pozemků - cesty, kterou k provozu ČOV nutně potřebuje ani slyšet a na druhou stranu vyhodí přes 50 000 za pozemky, které nepotřebuje.

Anketa

Přihlášení

Sdílej...

Copyright © 2011, Global Telecommunication Solutions. All Rights Reserved.