Občanský spolek Za společný Branov

"Branov je naším domovem"

S dotacemi je to ošemetné

potubiDnes jsem zaregistroval v mediích zprávu o problémech jedné vesnice na Vysočině, kde nedávno proběhla výstavba kanalizace. Nyní hrozí, že se tato vesnice stane nejzadluženější vesnicí v ČR, jelikož výstavba neproběhla tak jak měla a tak hrozí, že kromě vrácení dotace hrozí i pokuta, která je cca stejně velká jako investice na výstavbu.
Na internetu se o tom píše mimo jiné zde. Zároveň byla dnes odvysílána reportáž v České televizi. Ač je mi panem starostou stále předhazováno, že se rodiče i já snažíme výstavbu ČOV všemožně blokovat není to pravda. Resp. i v našem volebním programu byla výstavba ČOV, ale za předem daných podmínek a hlavně s pečlivou přípravou. Je mi jasný, že připravit takovou to akci je velmi časově náročné a je třeba tomu obětovat i spoustu "soukromého času" a lidé, kteří za tím stojí zaslouží uznání. Ovšem na druhou stranu jsem přesvědčen, že v současnosti příprava není 100%. Zastávám názor, že než začít stavět za každou cenu a pak se ocitnout v podobné situaci jako obec Fryšava, tak to raději výstavbu posunout. Ač pan starosta v podstatě už 2 roky říká, že už se začne kopat, je zatím dle mého dost nejasnosti, např. přístupová cesta (zajímavá poznámka je v reportáži České televize, kde mimo jiné cestu také řeší a i dle slov v reportáži opravdu nestačí jen "vyježděné koleje". Ovšem díky několikaleté liknavosti OÚ Branov, není přístupová cesta vyřešena. Sice majitelé pozemku "prozatím", přejezd chatařů po svých pozemcích ale těžká technika to už je trochu jiná káva a OÚ  v současnosti nemůže s ohledem "cestu" nějakým způsobem zpevnit či upravit. Na OÚ nás pan starosta poslední týdny ujišťuje, že se začne koncem května 2016, přitom zatím stále není dořešena ani finální podoba celého díla viz vyhláška zveřejněná na úřední desce OÚ.
Doufejme tedy jen, že všichni vezmou rozum do hrsti a výstavba se začne opravdu až po vyjasnění všech i těch nejmenších nejasností.
Sdílej...
 

 

Anketa

Přihlášení

Sdílej...

Copyright © 2011, Global Telecommunication Solutions. All Rights Reserved.