Občanský spolek Za společný Branov

"Branov je naším domovem"

Chodník u přívozu

Na zastupitelstvu 30.12.2014 byl z mého pohledu trochu nečekaně předložen návrh na financování stavebních prací v pamětní síni Oty Pavla ve výši 62 000,- Kč.

Nevím jak ostatní zastupitelé, ale pro mne byla toto nová informace, až přímo na zasedání. 

V principu samozřejmě jsem pro jakékoliv smysluplné zvelebování obce, nicméně v tomto případě myslím, že "pracovní postup" není správný. Neboť pokud nějak shrnu, tak se odhlasovalo , že se pro investuje 62 000,- na síň Oty Pavla. Nějaké podrobnější informace, na co konkrétně peníze půjdou chybí. Následně se "přetransformuje" na rekonstrukci chodníku k řece. Opět nebylo zastupitelstvo (resp asi jen část zastupitelstva) ani občané seznámeni s nějakou výslednou podobou, jak by mělo celé vypadat.  Téměř po 3 měsících se mi dostala do ruky alespoň nějaká dokumentace. Ta popisuje "opravu chodníku" a vyjádření POVODÍ VLTAVY a CHKO KŘIVOKLÁTSKO. Obě organizace s výstavbou souhlasí, ovšem opět je otázka jakým způsobem ovlivnilo "nesprávné definování" akce. Přímo k řece dle všech pamětníků co znám nikdy žádný chodník nevedl (pan Karnold je všek opačného názoru), takže ho lze těžko rekonstruovat.  

Celou dokumentaci možno stáhnout níže, ale omlouvám se za sníženou kvalitu. Pan starosta varoval, že na OÚ si mohu přečíst cokoliv, ale z úřadu se nebude "vynášet nic". Nechtěl jsem tedy ještě pro tyto účely "opotřebovávat kancelářskou techniku OÚ" a ofotil jsem pouze mobilem, ale k přečtení snad bude.

Chtěl bych znovu podotknouit, že NEJSEM proti výstavbě, ale před jejím započetím myslím, že by se měl vědět jak má vypadat a hlavně co přesně cena obsahuje, aby také i po provedení díla mohlo zkontrolovat zda je uděláno v souladu se zadáním, které vlastně též chybí. Byl jsem ubezpečen, že se na realizaci sešlo několik cenových nabídek a jedna byla vybraná, ale zatím ji pan Karnold za ty 3 měsíce nenašel, takže až se povede hned zveřejníme.

 

Anketa

Přihlášení

Sdílej...

Copyright © 2011, Global Telecommunication Solutions. All Rights Reserved.